Uvažujete o investiční nemovitosti?

Nákupem investiční nemovitosti můžete dobře zhodnotit své úspory. Za poslední 4 roky zdražily nemovitosti o 70%. Investice do nemovitostí je specifická tím, že generuje dvojí zhodnocení.

V čase se zvyšuje její hodnota a zároveň přináší peníze z nájmu. Vzhledem k demografickému vývoji populace ČR se nejvíce vyplatí investice do malometrážních bytů. Předmět svých investic, ale musíte pečlivě vybírat, aby se Vám úsilí vyplatilo.

Co je rozhodující:

  • Lokalita, jedná li se o dobrou lokalitu, nákup nemovitosti by se mohl vyplatit, a nemovitost se Vám začne rychle zhodnocovat, ideální roční ziskovost by neměla být pod 7% z investované částky. Jedná-li se o špatnou lokalitu, nebude se pravděpodobně jednat o dobrou investici, a také její zhodnocení bude problematické.
  • Stav nemovitosti, zjistit v jakém stavu se nemovitost nachází, a zda do ní nebudete muset investovat více peněz, než jste předpokládali.
  • Důležité je zjistit si důvod prodeje, je možné, že se nemovitost prodává, protože se její vlastnění nevyplatí.

Výhodné jsou investice do pozemků:

Ceny pozemků sice nerostou takovou rychlostí, přesto jsou jako investice výhodné. Už před pandemií se český realitní trh potýkal s malou nabídkou pozemků vhodných pro výstavbu .Částečnou vinu na tom nesl složitý a zdlouhavý proces získání stavebního povolení nebo změny využití daného pozemku. Během pandemie se nedostatek vhodných stavebních parcel ještě prohloubil. V důsledku toho došlo i k nárůstu cen pozemků. V meziročním průměru tento nárůst představuje 13 %, ovšem v některých městech je nárůst cen pozemků ještě výraznější, což je pro investora jistota stabilního růstu.

Výhody při investování do pozemků:

  • půdy je omezené množství
  • pozemek není náročný na údržbu
  • pozemek lze prodat po částech

Pokud budete chtít investovat do nemovitosti, a máte jakékoliv nejasnosti nebo obavy, zavolejte nebo napište na uvedené kontakty.